TEKSÜT BANDIRMA BK İLK HAZIRLIK MAÇINDA BROSE BAMBERG’İ MAĞLUP ETTİ!..

BroseBamberg’in efsaneler gecesi ve NikolaosZisis’in formasının emekli edileceği maçta özel davetli olarak Almanya’ya konuk edilen TEKSÜT Bandırma BK, yeni sezon hazırlıkları kapsamındaki ilk hazırlık maçında BroseBamberg’i 71-75 mağlup etti.

 

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, OmarPrewitt, Tyler Kalinoski, Alperen Şengün ve Ragıp Berke Atar beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf konuk ekip TEKSÜT Bandırma BK olurken Jaime Smith ve ve Tyler Kalinoski ile sayılar buldu. İlk çeyrek dengeli bir oyun oynanırken ilk periyot 23-23 berabere geçildi.

 

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip oldu. TEKSÜT Bandırma BK hücumda ŞehmusHazer ve Ragıp Berke Atar ile sayılar bulurken hücumda dengeyi sağladı. Kalan bölümde Rıdvan Öncel ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Bandırma ekibi soyunma odasına da 40-45 önde girdi.

 

İkinci yarıya her iki takım da dengeli bir oyunla başladı. Yeşil – Beyazlı ekip hücumlarda Jaime Smith ve Tyler Kalinoski ile sayılar üretirken üstünlüğünü korudu. Çeyreğin kalan bölümünde de Jaime Smith’in ile sayılar üreten TEKSÜT Bandırma BK final çeyreğine 59-60 önde girdi.

 

Final çeyreğine iyi başlayan ekip bu kez ev sahibi ekip BroseBamberg oldu. İlerleyen bölümde oyunda tekrar kuran TEKSÜT Bandırma BK, hücumda Erkan Yılmaz ve Emanuel Terry ile sayılar üretti. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmadan 71-75 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşma öncesinde BroseBamberg’in ve Avrupa Basketbolu’nun efsane isimlerinden NikolaosZisis’in formasının asılmasından sonra, TEKSÜT Bandırma BK adına Genel Menajer Turgay Zeytingöz, Zisis’e üzerinde ‘‘LEGEND, NIKOLAOS ZISIS’’ isimli tişörtü takdim etti.

 

Maç : Hazırlık Karşılaşması

 

Salon ;Brose Arena, Bamberg-Almanya

 

Hakemler :OliverKrause, EnricoStreit, ArminMutapcic

Periyotlar : 1P : 23 – 23  2P : 17 – 22  3P : 19 – 15  4P :12 – 18  MS : 71 – 75

 

BroseBamberg:Paris Lee 6 sayı, 5 asist; Nelson Widemann 6 sayı, 2 asist; Kameron Taylor 15 sayı, 2 asist; Maurice Stuckey 6 sayı, 2 ribaund; Tre McLean 5 sayı; Louis Olinde 10 sayı, 3 ribaund; Elias Harris 2 sayı; ChristianSengfelder 15 sayı, 4 ribaund; AssemMarei 6 sayı, 4 ribaund.

 

TEKSÜT Bandırma BK :Jaime Smith 24 sayı, 4 ribaund; OmarPrewitt 5 sayı, 2 ribaund; Rıdvan Öncel 7 sayı, 3 asist; Sadık Emir Kabaca 6 sayı, 5 ribaund; Erkan Yılmaz 4 sayı, 2 ribaund; ŞehmusHazer 7 sayı, 4 asist; Tyler Kalinoski 12 sayı, 3 ribaund; Alperen Şengün 2 sayı, 2 ribaund; Emanuel Terry 4 sayı, 15 ribaund; Ragıp Berke Atar 4 sayı, 5 ribaund.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın