TEKSÜT BANDIRMA BK PRESTİJLİ GLORIA CUP’I ÜÇÜNCÜLÜK İLE TAMAMLADI!..

Basketbol turnuvaları arasında en prestijli hazırlık turnuvalarından olan GloriaCup’taTEKSÜT Bandırma BK, üçüncülük-dördüncülük maçında Galatasaray Doğa Sigorta’yı 88-71 mağlup ederek turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

 

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, ŞehmusHazer, OmasPrewitt, Alperen Şengün ve Ragıp Berke Atar beşi ile başladı. Mücadeleye her iki takım da hızlı başlarken, TEKSÜT Bandırma BKJaime Smith ve ŞehmusHazer ile sayılar buldu. İlk çeyrekteüstün bir oyun sergileyen ekip Bandırma ekibi olunca, Yeşil-Beyazlılar ilk periyodu 24-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekipGalatasaray Doğa Sigortaoldu. Hücumda Emanuel Terry ve Ragıp Berke Atar ile sayılar bulan Bandırma ekibimücadeleyi önde götürdü. Kalan bölümde Jaime Smith ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Bandırma ekibi soyunma odasına da 44-38 önde girdi.

 

İkinci yarıya hücumda aktif başlayan takım Galatasaray Doğa Sigorta oldu. Yeşil-Beyazlı ekip hücumlarda Tyler Kalinoski ve Emanuel Terry ile sayılar üretse de savunmada istediği oyunu sergileyemedi. Konuk ekip hücumda GregWhittington ile sayılar üretince sonra çeyreğe 61-61 berabere girildi.

Final çeyreğine TEKSÜT Bandırma BK iyi başladı. Bandırma ekibi hücumda Jaime Smith, Tyler Kalinoski ve OmarPrewitt ile sayılar üretince oyunda üstünlüğünü kurdu. Kalan bölümde boyalı alanı da iyi kullanan TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmadan 88-71 galibiyetle ayrılarak GloriCup’ı üçüncülük ile tamamladı.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği