TEKSÜT BANDIRMA BK,BELÇİKA DEPLASMANINDAN MAĞLUBİYETLE DÖNÜYOR!..

FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu 2. hafta maçında TEKSÜT Bandırma BK,Belçika’da konuk olduğuBelçika temsilcisi TelenetGiants Antwerp’e son hücumu değerlendiremeyince karşılaşmadan 93-90 mağlubiyetle ayrıldı.

 

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, ŞehmusHazer, Tyler Kalinoski,IanHummerve Emanuel Terry beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf konuk Bandırma ekibi oldu. Hücumda IanHummer ve Emanuel Terry ile sayılar bulan Yeşil-Beyazlılar 5. dakikayı 4-8önde geçti. Kalan bölümde OmarPrewitt ile sayılar bulan TEKSÜT Bandırma BKilk çeyreği de 14-23 önde geçti.

 

İkinci çeyreğe her iki takım da hücumu ön plana alarak başladı. Hücumda sayı bulmakta zorlanmayan her iki ekipten TEKSÜT Bandırma BK Emanuel Terry ile boyalı alandan sayılar üretirken Jaime Smith ve Tyler Kalinoski ile de dış atışlarla isabetler buldu. Kalan bölümde ev sahibi ekip TelenetGiants Antwerp’in Luka Rupnik ve Ibrahima Fall Faye ile ürettiği sayılara Jaime Smith ve Emanuel Terry ile cevap verse de soyunma odasına 41-41 beraberlikle gidildi.

 

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekip TEKSÜT Bandırma BK oldu. Hücumda oldukça iyi bir performans gösteren Bandırma ekibi, hücumda Jaime Smith ve OmarPrewittile sayılar üretirken 25. dakikada skor 53-55’e geldi. Kalan bölümde hücumda ve savunmada istediği oyunu sergilese de bir türlü fark yakalamayan Yeşil-Beyazlılar son çeyreğe 65-66 önde girdi.

 

Final çeyreği karşılıklı sayılarla başladı. TEKSÜT Bandırma BK hücumda Jaime Smith ve OmarPrewitt ile sayılar üretirken dengeli oyun devam etti. Emanuel Terry’nin beş faul almasıyla boyalı alandaki etkinliğini kaybeden Yeşil-Beyazlılar 35. dakikayı 77-76 geride geçti. Kalan bölümde bitime 15 saniye kala beraberlik şansını kullanamayan TEKSÜT Bandırma BK, karşılaşmadan 93-90 mağlubiyetle ayrıldı.

 

TEKSÜT Bandırma BK, Basketbol Süper Ligi 5. Hafta Karşılaşmasında İstanbul’da 27 Ekim Pazar günü saat 13.00’teArel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’a konuk olacak.

 

TEKSÜT Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir:

‘‘Bugün üç sayılık yüzdemiz normal standartlarımızın altında kaldı.’’

 

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir şunları söyledi: ‘‘Maçın başından sonuna kadar mücadeleyi bırakmadık. Bugün üç sayılık yüzdemiz normal standartlarımızın altında kaldı. İki Takımı da tebrik ediyorum. Onlar da geri adım atmadılar. Sezonun diğer kalan bölümünde bundan çok daha iyi olacağız. Son olarak da bu kadar yakın geçen maçtaki serbest atış sayısına değinmek istiyorum. Rakibimiz 48 kez çizgiye geldi ve bizlere çalınan teknik fauller biraz basit düdüklerdi. Bunun üstüne çok da söyleyecek bir şey yok.’’ dedi.

 

TEKSÜT Bandırma BK’nın Amerikalı oyuncusu Tyler Kalinoski ise şunları söyledi: ‘‘Maç boyunca savaştık. Son bölümde kritik top kayıpları yaptık. Rakibimiz hücum ribaundlarında bizden üstündüler. Bu maçtan çıkarmamız gereken ve ders almamız gereken çok şey var. Savaşmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.’’ dedi.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın