TEKSÜT BANDIRMA BK’DAN ÇİFTE BAYRAM!..

YEŞİL-BEYAZLILAR

FIBA ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE

SAN PABLO BURGOS’U 84-81MAĞLUP ETTİ.

FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu 3. hafta maçında TEKSÜT Bandırma BK,Bandırma’da konuk ettiğiİspanyol temsilcisi San Pablo Burgos’u 84-81 mağlup etti.

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, ŞehmusHazer, Tyler Kalinoski,IanHummerve Emanuel Terry beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf ev sahibiBandırma ekibi oldu. Hücumda ŞehmusHazer ve Jaime Smith ile sayılar bulan Yeşil-Beyazlılar 5. dakikayı 14-7 önde geçti. Kalan bölümde IanHummer ile sayılar bulan TEKSÜT Bandırma BKilk çeyreği de 20-19 önde geçti.

 

İkinci çeyreğe her iki takım da hücumu ön plana alarak başladı. Hücumda sayı bulmakta zorlanmayan her iki ekipten TEKSÜT Bandırma BK Jaime Smith ve OmarPrewitt ile isabetler buldu. Kalan bölümde konuk ekip JP Tokoto ve BrunoFitipaldo ile ürettiği sayılara Jaime Smith ve ŞehmusHazer ile cevap veren Yeşil-Beyazlılar soyunma odasına 41-42geride girdi.

 

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekip San Pablo Burgos oldu. Hücumda Jaime Smith ve OmarPrewittile sayılar üreten Bandırma ekibi 25. dakikayı51-55 geride geçti. Kalan bölümde hücumda ve savunmada istediği oyunu sergileyen Yeşil-Beyazlılar Jaime Smith’in sayıları ile son çeyreğe 65-61 önde girdi.

 

Final çeyreği karşılıklı sayılarla başladı. TEKSÜT Bandırma BK hücumda Jaime Smith ve OmarPrewitt ile sayılar üretirken dengeli oyun devam etti. Yeşil-Beyazlılar Jaime Smith’in sayıları ile 35. dakikayı 73-71önde geçti. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan TEKSÜT Bandırma BK, karşılaşmadan da 84-81galibiyetle ayrıldı.

 

TEKSÜT Bandırma BK, Basketbol Süper Ligi 6. Hafta Karşılaşmasında Bandırma’da 3KasımPazar günü saat 20.00’deFruttiExtraBursaspor’u konuk edecek.

 

 

TEKSÜT Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir:

‘‘Bu kritik galibiyetten sonra FIBA Şampiyonlar Ligi’ne başlamış olduk.’’

 

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir şunları söyledi: ‘‘Bu kritik galibiyetten sonra FIBA Şampiyonlar Ligi’ne başlamış olduk. Çok önemli bir galibiyet aldık. Bizim için belirleyici bir maçtı. Bu önemli galibiyet için Takımımı kutluyorum. Üç maç sonunda şu anda bir galibiyet ve iki mağlubiyet durumundayız. San Pablo Burgos da iyi bir takım ve iyi mücadele ettiler. Bu kupada var olduğumuz sürece en iyisini yapmaya çalışarak yolumuza devam edeceğiz.’’ dedi.

 

TEKSÜT Bandırma BK’nın Amerikalı oyuncusu OmarPrewitt ise şunları söyledi: ‘‘Zor bir mücadele oldu. FIBA Şampiyonlar Ligi’nde ihtiyacımız olan kritik bir galibiyet aldık. Herkesin katkı verdiği bir mücadele oldu. Emanuel Terry skor üretemedi ama ribaundları topladı. Jaime skor yükünü çekti. Tyler kritik şutları attı. Şehmus maça iyi başlayarak iyi bir katkı verdi. Takım olarak herkesin katkı vererek galip geldiğimiz bir maç oldu. Avrupa’da ilk galibiyetimiz ve böyle devam etmeliyiz.’’ dedi.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın