TRUMP VE TEHDİTLERİ

Türkiye terör ile mücadele edebilmek için yeniden Mehmetçiklerimizle Sınır ötesininde taaruzlarına başladı. Amaç güvenli tampon bölge oluşturmak, bu hem bizim için hem Suriye den kaçıp gelen Suriye vatandaşlarının güvenliği için önemli…40 Seneye varan terör ile mücadelemiz sonucunda  gelinen noktayı dünya görsün işte…Sınırımızla komşu ülkeler ne hale geldi, tohumları Türkiye de atıldı, Irak, Suriye vb. Ülkelerde kök salındı. Biz terör ile mücadelemizde hep yalnız kaldık. Dünya güçleri terörü desteklediler, sonuçta istekleri gibi kullanacakları, vicdanları olmayan, para ile hareket eden, asıl amaçları belirsiz, rotaları menfaat olan, ülkeleri karıştıran bir güç haline getirildiler. Biz mücadele ederken, terör örgütlerinin adı belli iken bile uluslararası güçler bu terör örgütlerini, terör odağı olarak dahi görmüyorlar, işlerine gelmiyor tabi…

Bu arada birde TRUMP ımız var , Dünyanın büyük gücünün başandaki, dengesiz görünen, dengeli adam…Zeki bir adam, hırslı, güçlü, zengin, bir iş adamı gibi ülkeyi yönetmeye çalışıyor, ama dengesiz bir işadamı gibi yönetmeye çalışıyor. İş hayatında başarı sağlayan bu davranışlar, ülke yönetiminde ne kadar işe yarıyor derseniz YARIYOR. Bana gülebilirsiniz, diye bilirsiniz ki Bu Adam Pek Dengeli Değil, inanın Amerika halkı bununla hiç ilgilenmiyor. Amerika halkının en büyük karar noktası refah yaşamaları, rahat alım güçlerinin olması, yarına güvenle bakmaları…Bu pencereden bakarsanız Amerika Halkı Trump geldiğinden beri ekonomik olarak güçlendiler, rahatlardılar…Amerika halkının Türkiye, Irak, Suriye vs. Umurunda değil…Tek umursadıkları maddi güçleri, askerlerinin başarıları, zafer çığlıkları işte bununla ilgileniyorlar.

Bazı durumlarda Ülkelerinin çok uzağında savaşan paralı askerlerini düşünüyorlar tabi, ama pekte önemsemiyorlar, Amerika ülkeleri kurtaracağım diye yolladıkları askerleri sayesinde ciddi para kazanıyorlar. Hem o ülkeledeki güçleri ellerine geçiriyorlar, hemde her tarafa silah satarak para elde ediyorlar. İç savaşları koordine ederek, ciddi gelir elde ediyorlar.

Hatırlayın, kısa bir süre önce Amerika, Suriye den çıkacağını söyledi, ne oldu, Suudi Arabistan devreye girdi, Amerika ya para karşılığın da bölgede kalması için ikna etti. Bakın durum açık Amerikan Askeri başka bir ülkeden gelen para ile bölgede kaldı. Suudi Arabistan, Amerika ya para aktardı, Amerika bu para ile, terör güçlerine silah aktarıp, silah satışı  yapıp çift taraflı kazanırken, eğitimde vermeye devam etti.

Suudi Arabistan ayrı bir baş belası konusu, Suudi Arabistan ı daha sonra yazarak sizinle paylaşacağım.

Ne acı ki, Dünyanın en büyük güçü kabul edilen, Amerika, bir ülkede paralı asker olarak görev alıyor, bunu bütün dünya görüyor ve sessiz kalıyor.

Burada algılanması gereken Irak, Suriye ve Türkiye de oynanan en büyük oyunun, ne Kürt hakları, ne o ülkelerde yaşayan kişilerin özgürlükleri…Hayır burada dünyanın büyük güçlerinin yapmaya çalıştıkları, İsrail için büyük bir koridor açarak, kutsal topraklara ulaşmalarını sağlamaktır. İsrail ve ona bağlı dünyanın her noktasında yaşayan Yahudilerin nüfusu 16,5 milyon kişidir. Bu sayı enteresandır, şu anki 16,5 milyon yahudi sayısı ikinci dünya savaşı başlamadan önceki nüfusun aynıdır. Sovyetler Birliğin nin yıkılması ardından öldürülen yahudiler ile Nazi rejiminde öldürülen yahudilerin sayısı toplandığında, 10 milyona yakındır, yani o devirdeki yahudi nüfusunun neredeyse üçte ikisidir. Rakam çok büyüktür. Düşünün geri kalan Yahudilerin kinini, acısını, öfkesini bir düşünün, kimse bu öfkenin önünde duramaz ve duramıyor zaten.

Kraliçe ESTER in günümüzdeki yerini Trump almış olabilir mi acaba..

Kısaca bilgi vereyim KRALİÇE ESTER, yaklaşık 2500 yıl önce yaşayan, yahudi kimliğini saklayarak, Pers krallığına sürgün edilmiştir ve Pers Kralı Ahaşveroş ile evlenmiştir. Pers krallağının veziri Haman nım o dönemdeki yahudileri katletmek için verdiği talimatı, Ester in kralı ikna ederek yahudi katliamını iptal ettirdiği ve Haman nın asıldığı rivayet edilir. İran da da günümüzde Ester gibi gizli Yahudi çoktur.

İşte Trump a baktığımızda Filistin ve İsrail politikasını neredeyse tamamen İsrail yanlısıdır. Aralık 2017 de işgal altındaki Doğu Küdus dahil olmak üzere KUDÜS ÜN TAMAMINI İSRAİL İN BAŞKENDİ ilan etmiştir. 2017 yılında hatırlarsanız, Amerika nın bu kararına kendimizce tepki vermiştik, geldiğimiz bu günde hepsi unutuldu. Amerikanın aldığı bu kararın  önemli olduğu hatırlanmıyor …

Dünya nüfusunun küçük bir yüzdesi olan yahudi ler, dünya ekonomisinin yüzde almışı üzerindeki parayı yönetmektedirler. Sayıları az, güçleri büyüktür.

Gelelim günümüze ve TRUMP IN TEHDİTLERİNE…Ne kadar ayıp, dünya siyaseti için yüz kızartıcı ifadeler…Bir ülke bir ülkeyi tehdit ediyor, bunu açık seçik yapıyor, dünya seyrediyor.

Şöyle düşünün, ben herhangi birinize gelip diyorum ki, ayağını denk al yoksa ben senin evine saldırırım, yada elindeki bütün parayı alırım, yada kiralık katillerle anlaşırım seni tehdit edip, taviz vermeye zorlarım…Ne yaparsınız beni yargıya şikayet edersiniz, yargı ne yapar, benim canımı okur…Oysa bir ülke, bir ülkeyi tehdit ediyor, dünya seyrediyor…Hakarette uğrayan Türkiye ne yapıyor, aslında TRUMP bizi sever ama zorla bunları yazıyor işte deniyor..Nasıl bir liderdir ki Trump, aklı başka, aklın yönetimi başka…Bu hayatın doğal akışına aykırıdır, sadece Türk halkına bu empoze ediliyor.

Trump bize üç tehditte bulundu,

1-Asker yollarız, Evet asker yollar ama bu taaruzu maddi olarak karşılayacak bir para kaynağını karşılığında yapar, Suudi Arabistan, İsrail vb. Parasal güçlerin desteklemisi lazım…Ama bütün dünya bilir ki, mevzu vatan bütünlüğü olunca, Türkiye nin karşısında kimse duramaz. Yani kimse boşu boşuna para yatırmaz. Amerika halkı da senelerdir süren bu kargaşaya asker yollamaktan bıktı. Bu haberler Amerika halkını yoruyor. Trump seçime gitmek üzere, yeni asker yollamak Trump ın hiç işine gelmez. Zaten Amerika da Türkiye nin sınırında güvenli bir bölge istiyor. Burada sorun kaç kilometre olacağı…Biz diyoruz 30 kım. Trump yönetimindeki Amerika diyorki daha farklı kilometre de bir bölge…Bakalım Türkiye ne kadar tampon bölge oluşturacak. Aslında tampon bölge İsrail in de büyük işine geliyor.

2-Türkiye ekonomisini vururuz. Türkiye ekonomisini vurmak için Amerika ya zaten ihtiyacımız yok. Biz  ekonomimizi yeteri kadar vurduk. Tükenmek üzereyiz. Bu tehdit sadece kötü giden ekonomimize bir kılıf oluşturur. Türkiye yönetimi der ki, aslında herşey harika olacaktı, ama Amerika ekonomimizi vurdu, Türkiye yönetenlerin bu ifade  çok işine yarar…

3-Türkiye yönetimini, terör güçleriyle aynı masada buluşturur diyor…Nerede görünmüş bir ülkenin terörist denilen güçlerle aynı masaya oturduğu ve bunu dünyaya göstere göstere yaptığı…Bir görüşme gerekirse o ülkenin istihbarat teşkilatları görüşmeleri götürür ,dünya basının da haberi bile olmaz…

Bence, şu anki başlayan, Barış Pınarı Harekatı için bize yaptırımı olarak, ikinci şık olan ekonomik yaptırım uygulanacak ki, bu da Türkiye deki ekonomik kriz için kullanılacak. Bozulan ve yakın gelecekte düzelmesi mümkün olmayan ekonomimiz için savunma teşkil edecek. Türkiye ekonomik olarak, yepyeni önlemler almaz ise, ekonomimiz gittikçe zayıflayacak. Türkiye de yatırım yapılması şart, bunun içinde dengeli, sözüne güvenilir, demokratik bir zemini olan, yargı sistemi kusursuz işleyen bir yönetim içinde olmamız lazım. Yoksa sermaye ülkemize gelmez var olanda hızla kaçar.

Araplara ve başka ülkelere konut, toprak satarak ekonomimiz kurtulamaz. Tam tersi savaşmadan, para ile toprak vermiş oluruz. Bence en güvenilmez halk Araplardır, Suudiler, Katarlılar vb. Güvenilmezdir. Dostlukları sadece kişisel menfaatleri içindir. Bunu görelim…

Şu anki, en büyük sorunumuz, ekonomik kriz ve Türk halkının verdiği ekonomik savaştır.

Barış Pınarı Harekatı sırasında, onlarca sivilimiz ölmektedir. Buna Mehmetçik kayıplarımızda eklenmektedir.

ALLAH HALKIMIZIN VE MEHMETÇİKLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN…OYUN BÜYÜK LÜTFEN YAŞADIĞIMIZ OLAYLARA TARİH SAYFALARINI DA KARIŞTIRARAK, GÜNÜMÜZÜ YAŞAYARAK, YARIN İÇİN PLANLAR YAPARAK GEÇİRELİM. AKILLI OLALIM…ATATÜRK ÜN BİZE YAZILI BIRAKTIĞI NUTUK U TEKRAR TEKRAR OKUYALIM…TÜNELİN UCUNDAKİ IŞIK NUTUK TUR.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın