TÜRKİYE KURALLARI SİL BAŞTAN YAZIYOR

ANTİ SANAYİ DEVRİMİ

İlk önce sanayi devrimi nedir bir ona bakalım. 18.yy ve 19 yy.yeni buluşların üretime uygulanması ve buhar keşfiyle birlikte, buharlı makinaların üretilmesidir. Bu makinalar ile endüstri doğmuştur.

Bu gelişmeler Avrupa daki sermaye birikimini artırmış, sınıf atlatmıştır.

Bütün dünya da 18 yy. Dan itibaren zengin, varlıklı bir ülke olmanın sırrı, sanayileşmekten, buluşlardan, bu buluşların topluma sunulmasından geçer.

Sanayileşerek mal varlığımızı artırır, Refah seviyesine ulaşırız.  Evlere, arabalara, iyi eğitim alan insanlara, lüks hobilere kısaca hayellere ancak sanayileşerek ulaşırız. Bunu Dünya 18 yy. Da keşfetmiştir. Sanayileşme aynı zamanda özgürlük demektir. Sanayi de çalışan bütün elemanlar kendi alın terleriyle, sanayinin bir parçası olarak büyüyüp, gelişirler, birikim yaparlar ve bu birikimleri istedikleri gibi harcarlar. Para kazanırlar işte gerçek özgürlük budur. Üretimdeki her birey zaman içinde toplu hak birimleri kurup üyesi olup, haklarını seslerini duyurarak alabilirler. Sendikalar bu şekilde oluşmuştur.

İlk sanayi devrimi İngiltere de başlamıştır. O yüzden dir ki günümüzdeki en büyük güç kim ne derse desin İngiltere dir.

Gelelim bize…

Ben sizlerle yazılarımda buluşsam da birçok işi bünyesinde bulunduran bir iş kadınıyım. Herşeyden önce Sanayi ciyim. Bandırma OSGB de bir fabrikanın ortaklarındanım. O yüzden Sanayinin içinde bulunduğu durumu iliklerime kadar hissetmekteyim.

İnşaat sektörü olmazsa ülke biter, sanayide patlama yapılmaz dedik. Ve dünya kurallarını sil baştan tersten yazdık. Ama yanlış yazdık,  yanlış okuduk, yanlış uyguladık.

18 yüzyıldan beri insanlar biliyorlardı, idrak etmişlerdi ki, Sanayi olmaz ise gelir artmaz, gelir artmaz ise refah olmaz. Refahın ilk adımı da konut sahibi olmaktır. Bu istek bizim ilkel alt benliğimizden gelir. Önce barın der…

Sanayi sektörünün ilerlemesi bir çok sektörü harekete geçirir. Bunlardan sadece biri inşaat sektörüdür.

Eğer sanayi gelişmeden, konut, inşaatta yönelik büyüme beklerseniz, sınıfta kalırsınız. Zaman içinde yok olmaya mahkum yapılarınızı, bir türlü değerlendirmek zorunda kalırsınız.

Sonuç vahimdir. Bir bakmışsın yan komşun, ayrı dilden, ayrı ülkeden, ayrı kültürden…Topraklarının üzerine diktiğin bu yapılar, ülke toprağınında yavaş yavaş el değiştirmesine neden olmaya başlar.

Bu bir ülkenin büyümesi değil, malesef kötüye gidişidir.

Buna nasıl dur denilir

HEMEN  HEMEN sanayi ye, tarıma, çiftçiliğe, doğal  kaynaklara yönelmemiz lazım. Sanayi ile tarım, çiftçi el ele vermeli…Ülke sanayiden kazanmalı, bu kaynaklar birçok Sektörlere aktarılmalı, ülke ancak bu şekilde kalkınır.

Son 12 senedir, inşaat sektörüne gömülen para dikkat edin gömülen diyorum, Sanayi sektörüne dökülseydi, şu an 18YY daki sanayi devrimini Türkiye olarak 21 yy. Sil baştan yapmış olurduk. Dünya liderliğine oynardık.

Hatırlayın gayri safi milli hasılamız 10000 usd. Geldi ve çakıldı. Sebebi şişme kaynaklarla,inşaat sektörü,kaynakları kurutarak sanal olarak gayri safi milli hasılayı artırdı. Sonra işte bugünkü 2019 yılı işsizlik, hızla yoksullaşma, yok olan güçlerimiz, sanayi devlerinin iflası yada başka ülkelere transferi ve açlığa, yokluğu, tükenmişliğe adım adım yaklaşan bir ülke, bizim ülkemiz.

Tek kurtuluş kalan kaynaklarımızı satıp yok etmek yerine, sanayi yi desteklemek hemde geç kalmadan..Sanayiciler iş bize düşüyor.

ÖNERİM BALIKESİR İL VE İLÇE SANAYİCİLERİ HEMEN BİR ARAYA GELELİM, SEKTÖREL GÜÇLERİMİZİ BELİRLEYELİM. NE YAPIYORUZ, NE KADAR GERİLEDİK, NELERE İHTİYACIMIZ VAR.

SEKTÖR SEKTÖR EL ELE TUTUŞALIM, KAYNAKLARIMIZI BİRLEŞTİRELİM. UNUTMAYIN HER DEVRİM HALKTAN GELİR. DÜNYA DAKİ EN BÜYÜK DEVRİMLERDEN BİRİ SANAYİ DEVRİMİDİR. BİZİM TÜRKİYE OLARAK 21 YÜZYILDA SİL BAŞTAN, ÜLKEMİZ  İÇİN, VATANIMIZ İÇİN, ÇOCUKLARIMIZI İÇİN AMA EN ÖNEMLİSİ BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN BİR PARÇASI OLMAMAMIZ İÇİN, PARÇALANMAMIZ İÇİN, UYKUDAN UYANALIM.

HADİ BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN, SANAYİCİLERİMİZ, DEVLETTEN HİÇ BİRŞEY BEKLEMEDEN HAREKETTE GEÇELİM BU HAREKETİ İL İL BAŞLATALIM.

ÖNCÜSÜ BİZLER OLALIM.

SANAYİ DEVRİMİMİZ MÜBAREK OLSUN…

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın