Türkiye’de Emsali Yok..!

Sarıköy’de Bulunan 60 Yıllık Köklü Firma ve Ülkemizde 5 Fabrikası Bulunan  ACEMOĞLU (Öncü Salça) Firması İtalya’dan Günde 500 Ton Domates Toplayan ve Türkiye’de Emsali Bulunmayan Bir Makinayı Aldı.

Firma yetkililerinin gazetemize verdikleri bilgilere göre; İtalya’dan direk alınan ve 2 yaşında olan makina günlük 500 insan gücüne denk ve 10 saatlik bir çalışma diliminde 500 ton domates toplayabilmekte.

Yetkililer; Gönen, Biga, Karacabey ve Manyas bölgelerinde büyük kapasitede çiftçilere hizmet verecek olan makinadan gelecek yıl bir adet daha alınacağını bildirdiler.

Fabrika Yetkililerinden Mustafa Kozlu,Hasan Kozlu ve İbrahim Kozlu’nun yapmış oldukları ortak açıklama da ; ” Aldığımız bu makina bölge çiftçilerimize hizmet verecek. Gelecek yılda bir tane daha alıcaz. Bölge çiftçilerimizi bilgilendirerek makinanın çalışabileceği gibi alanlarda ekim yapılmasını sağlayacağız” Dediler.

Bölgenin büyük çiftçilerinden Osman Gençtürk ve Ayhan Çil; ” Alınan bu makina bizlere büyük kolaylık sağlayacak. Başta ektiğimiz domateslerin zamanında toplanmasını sağlayacak ve çürüme olayı ortadan kalkmış olacak” Dediler.

Makinanın Fabrika alanına gelişnde işletme yetkilileri Mustafa Kozlu, Hasan Kozlu, İbrahim Kozlu ve Gönen Ziraat Odası Bşkanı Necati Özkurt ile Sarıköy Mahalle Muhtarı Mustafa Baltacıoğlu hazır bulundu.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın