TÜRKSAT, İLETİŞİM SPONSORU OLDU

Türksat A.Ş. bu yıl ülkemizde ikinci kez ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek olan Dünya Motokros Şampiyonası, Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası, Avrupa Motokros Şampiyonası ve Uluslararası Afyon Motosiklet Festivali’nin İletişim Sponsoru oldu.

Dünyanın en popüler spor yarışları arasında yer alan Dünya Motokros Şampiyonası 6 – 7 – 8 Eylül 2019 tarihlerinde Afyon’da Uluslararası Motosiklet Festivali ile beraber gerçekleşecek. Afyon Motorsporları Merkezi’ndeki 250 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek organizasyonda dünyanın önde gelen markalarının oluşturduğu 40 takım, yaklaşık 100 sporcuyla kıyasıya yarışacak.

Hız, adrenalin, tutku ve eğlenceyi bir arada sunan organizasyon aralarında Eurosport, AXP, MotorsportsTv, MTV3, Beinsport, NosTv, SportTv, CBS Sports Network, Fox Sport ve Sina Sports gibi dünyanın önde gelen yayıncıları tarafından 2 milyarlık bir kitleye de canlı ulaştırılacak.

Türksat A.Ş. organizasyonda dünya genelindeki yayıncı kuruluşların canlı yayın sinyal dağıtımları için frekans tahsisi noktasındaki önemli bir görevi üstlenecek. Ayrıca bu süreçte düzenlenecek organizasyonlar ve basın tanıtımları için de teknik alt yapı sağlayacak.

Organizasyon 2018 yılında dünya televizyonlarındaki yayın süresiyle 150 milyon Euro’luk bir değerle Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlamıştı.

Yarışların yanı sıra kurulacak sahnede birbirinden ünlü isimleri ağırlayacak olan Uluslararası Afyon Motofest’de bu sene Murat Boz, Aleyna Tilki ve Fedon ana sahnede yer alırken alt gruplar ve sanatçılar ile gün boyu katılımcılarla buluşacak.

Türkiye’de faaliyet gösteren spor federasyonları da farklı aktivitelerle organizasyonda sportif faaliyetler ve gösterilerle şampiyonada katılımcılarla buluşacak.

Öte yandan kamp için her türlü alt yapınında bulunduğu organizasyonda tatil, motosiklet ve ekipmanları gibi sürpriz hediyeler de bilet sahiplerine dağıtılacak.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın