UĞUR KAMPÜS BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ

12-13 ocak 2019 Cumartesi ve Pazar günü yapılan Uğur Bursluluk Sınavına ilgi ve katılım çok yüksekti.

Kurum müdürü Sedat TUNCEL ilgi ve katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi;

“Eğitim Değerlidir” felsefesinden yola çıkarak kurguladığımız eğitim anlayışımız kapsamında Uğur Okulları olarak yeni döneme hazırlanmanın heyecanını taşıyoruz. Yarım asrı aşkın deneyimimizi, bilimsel temelli eğitimimizle birleştirerek öğrencilerimizi başarılı bir geleceğe hazırlıyoruz.

Türkiye’de ilk kez Uğur Okulları tarafından geliştirilen ortaokul ve lise kademesinde uygulanan erken STEM, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (Kodlama/Programlama, Dijital Vatandaşlık, Robotik, Oyun Tasarımı, Animasyon, Bilgi Teknolojileri, Nesnelerin İnterneti) derslerimiz ile öğrencilerimizin yalnızca tüketen değil, kodlarla birlikte üreten bireyler olması yönünde bilinçlendiriyoruz. Yarım asırlık sınavlara hazırlık deneyimimizle hayata geçirdiğimiz Uğur Sınava Hazırlık Merkezlerinde öğrencilerimizin merkezi sınavlarda üstün başarı elde etmelerini ve iyi bir geleceğe bugünden hazırlanmalarını amaçlıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 2023 Hedeflerine paralel olarak 3 yıldır uyguladığımız “Akademik Gelişim Dosyası” (AGD) ile her öğrencimizin okula başladığı andan itibaren akademik ve kişisel gelişim süreçlerini takip ediyor, dijital portfolyolarını oluşturuyoruz. Proaktif ve Kişiye Özgü Çözüm Odaklı Rehberlik anlayışımızda her öğrencimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendiriyor, kişisel becerilerini önemsiyoruz.

 

Sınava katılan ve katılamayan tüm öğrenci ve velilerimizle 2019-2020 eğitim öğretim yılında yeni kampüsümüzde ve Türkiye’nin 50 yıldır başarıda lider Uğur ailesinde buluşmayı ümit ediyoruz. Kurumumuza ve eğitimimize duyulan güven için teşekkür ederiz.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın