UĞUR OKULLARI GÖNEN’DE FEN VE ANADOLU LİSESİ OLARAK AÇILIYOR

Uğur Okullarının 50 yıllık deneyim, başarı ve vizyonunu Gönen’de sürdüren Gönen Uğur Fen ve Anadolu Lisesi olarak açılmaya hazırlanıyor. Yenilikçi uygulamaları ile öğrencilerini geleceğe hazırlayan Uğur Okullarının akademik süreçleri, sınava hazırlık çalışmaları ve eğitim yaklaşımları Gönen’de öğrenciler ile buluşacak.

Ortaokul ve Anadolu Lisesi olarak iki kademe ile açılmaya hazırlanan Uğur Okulları Gönen Kampüsü, Gönen’e Fen Lisesi kazandırmak ve fiziki şartların uygunluğu nedeniyle ortaokul kademesini iptal edilerek Fen Lisesi’ne dönüştürdü. Fen Lisesi süreci ile ilgili açıklama yapan Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, öğrencilere en iyi eğitim hizmetinin verilebilmesi için fiziki olanakların da önemli bir yer tuttuğuna ve iki kademeli kampüs yapısına bu sene geçmek yerine, Fen Lisesi’nin Gönen’e kazandırılmasına karar verildiğini dile getirdi. Kulaberoğlu; “Her zaman nitelikli eğitimi, akademik başarıyı, çocuklarımızı geleceğe Akademik, Sosyal, Duygusal ve Fiziksel olarak en iyi şekilde hazırlamayı ön planda tuttuk. Gönen Uğur Fen ve Anadolu Lisesi’nde de öğrencilerimize bu doğrultuda eğitim vereceğiz.” dedi.

Sınavlara Hazırlıkta 50 Yılı Aşkın Deneyim

Uğur Okullarının günümüz eğitim sistemindeki en önemli özelliklerinden biri sınavlara hazırlıktır. Okullarda yer alan “Uğur Sınava Hazırlık Merkezi” ile öğrencilerin sınav başarısının artırılması, belirlenen hedef ve kişisel analiz çerçevesinde öğrencinin bilişsel gelişimine, tercih hedeflerine uygun çalışma planı ve materyaller hazırlanması sağlanıyor. Online eğitim platformu Metodbox ile öğrencilerin hedefleri ve konu eksikleri belirleniyor, zamandan tasarruf ederek ilgili alana daha fazla yoğunlaşması, bilgilerini pekiştirerek gelişiminin desteklenmesi sağlanıyor. Öğrencilerin tüm çalışmaları ise online portfolyo olan Akademik Gelişim Dosyası’nda arşivleniyor.

Ayrıca 11’nci ve 12’nci sınıflarımızda uygulanan Üniversite Ön Hazırlık Programı ile öğrencilerin konu eksiklerini tamamlaması, gelecekte okumak istedikleri bölüm ve seçmek istedikleri meslek hakkında kapsamlı bilgi alması hedefleniyor. Uğur Okullarının eğitim modeline göre kurgulanmış özgün sorulardan oluşan, zengin içerikli, nitelikli yayınlarla birlikte yeni çağın eğitim teknolojileriyle bilgiye her yerde erişim sağlanıyor.

Yurt Dışı Eğitimde BAU Global Pasaportu

Uğur Okulları mezunlarının yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde, uluslararası merkezlerde uygulanan TOEFL, IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarında başarılı olmalarını ve yetkin dil kullanım becerileriyle donanmaları hedefleniyor. Uğur Okulları bünyesinde bulunan; yurt dışı üniversite ve lise programları, yaz okulu, yurt dışı ve yurt içi geziler konusunda danışmanlık hizmeti sunan Uğur International ile öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlanıyor. Öğrenciler İngilizce eğitimleri için İngiltere’ye, Kanada’ya, Washington D.C.’ye ücretsiz yabancı dile eğitimi fırsatından da yararlanabiliyorlar. BAU Global iletişim ağında yer alan 9 üniversite ve 3 dil okulu başta olmak üzere, dünyanın saygın üniversitelerinde öğrenim bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyorlar.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın