VALİ ŞILDAK’TAN 65 YAŞ ÜSTÜNE: HİÇ DIŞARI ÇIKMAYIN!

Vali Hasan Şıldak vatandaşların tedbirlere uymaları konusundaki uyarılarını ısrarla sürdürüyor.
Salgın hastalıktan korunmak için yapılması gerekenleri hemen hemen hergün hatırlatan Vali Şıldak bu kez 65 yaş ve üzeri vatandaşların uygulaması gereken Covit-19 kurallarına dikkat çekti.

Güçlenen salgına karşı her bir vatandaşın eksiksiz şekilde tedbirlere uyması gerektiğini ifade eden Vali Şıldak sosyal medya hesaplarındaki bugünkü paylaşımında;
“65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın saat 10.00-16.00 arasında dışarıya çıkmalarına izin verilmektedir. Saat 14.00’den sonra pazaryerlerine girişleri ve toplu ulaşım araçlarını kullanmaları kısıtlanmıştır. Bu vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça hiç dışarıya çıkmamaları önerilmektedir. Zorunlu olarak dışarıda bulundukları esnada ise sosyal mesafe kuralına uymayı zorlaştıran her tür kalabalık ortamdan uzak durmaları gerekmektedir. 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımızla evler dahil aynı ortamda bulunulduğu esnada diğer kişilerin mutlaka maske takması sağlanmalıdır. Bu vatandaşlarımızın bulunduğu evlere kesinlikle ziyaretçe kabul edilmemesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın