YENİ ARMA YAKIŞTI..!

Milli Eğitim Bakanlığınca Gönen Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılından İtibaren “Fen ve Sosyal Bilimler Programı” Uygulayan Proje Okul Statüsüne Kavuştu. Okul İdaresi İsim ve Statü Değişikliği Nedeniyle Okul Armasını Yeniledi.

Okul Müdürü Cengiz Hocaoğlu; ” Milli Eğitim Bakanlığımızca 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren ” Proje Okulu” kapsamına alınan kurumumuzda isim ve statü değişikliği nedeniyle okul armamızı yeniliyoruz.

Yeni armamızda;

İç içe geçen iki kareden oluşan şekil Anadolu’nun Türk ve İslam coğrafyası haline gelmesinde büyük katkısı olan Selçuklu Devleti yıldızıdır. Yıldız sekiz köşeli olup, her bir ucu bir erdemi simgeler. Bunlar sırasıyla; Merhamet, Şevkat, Sabretmek,Doğruluk, Sır Tutmak, Sadakat, Cömertlik ve Rabbine Şükretmektir.

Yıldızın içinde yer alan G harfi ilçemiz Göneni , 1977 tarihi okulumuzun geçmişini ve ilk kuruluş yılını ifade eder.

G Harfinin alt kısmında yer alan simge ise Orta Asya Türk çadırı ve İslam Sanatında Kümbet mimarisini tasvir etmektedir. Kümbetin üstünde yer alan Hilal İslam’ın sembolüdür. Hilalin karşısında yer alan atom sembolü ve üzerinde yer aldığı daire dünyamızın yörüngesini ve bu anlamda Bilimi simgelemektedir. Hilal ve Atomun birlikte hâli ise Türkiye Cumhuriyetimizin Şanlı Bayrağını tasvir etmektedir.

Bu anlam yüklü okul armamızın hazırlanmasında emeği geçen Bilgisayar Tekn. Öğretmenimiz Sercan KAYA’ya teşekkür ediyoruz. Okulumuza, öğrencilerimize ve tüm okul camiamıza hayırlı olsun” dedi.

.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın