Yörük Kültürüne Yakışan FESTİVAL

Bu Yıl Dördüncüsü Düzenlenen GÖNEN Yörük Kültürünü Yaşatma ve Tanıtım Festivali; Hava Güzel ve İmkanlarda Sınırsız Olunca , Günlerce Konuşulacak Bir Gün Yaşandı. Başkan Palaz ; ” Tüm Festivalleri Destekliyoruz  Desteklemeye de Devam Edeceğiz” Dedi.

Dün ilçemizde gerçekleştirilen bu yıl Dördüncüsü gerçekleştirilen Gönen Yörük Kültürünü Yaşatma ve Tanıtım Festivalinde, tam anlamıyla 7 ‘den 70’e kadar her insanın gönlünce eğlenebileceği, her insanın bu kültür hakkında bilgi sahibi olabileceği bir ortam vardı.

ZEKİ Başkanı ve BELEDİYE BAŞKANI’NI KUTLUYORUM…

Hani bir söz vardır; İş Bilenin , Kılıç Kuşananın….

İşte böyle bir gün yaşandı ki herkes işte böyle olur FESTİVAL diyebildi. Emeği geçenlerden ALLAH RAZI OLSUN..

Günü özetlemek gerekirse, harika hazırlanan bir alan ve kusursuz ilerleyen bir işleyiş… Yam da ilçemiz GÖNEN’e yakışan gündü.

Festival’de emeği geçenlere Gönen ve Çevresi Yörükler Kültür ve Dayanışma derneği tarafından plaket sunuldu.

Çeşitli halk oyunları gösterilerinin yanı sıra etrafta kurulan satış standları da alana ayrı bir renk kattı. Bunun yanında da misafirlere binbir emekle hazırlanan 3 bin kişilik keşkek ikramını da unutmamak lazımdır.

Günün sonunda sanatçı Fatoş Kadıoğlu konseri gerçekleştirildi. Herkes alandan mutlu ve bir o kadar da unutulmayacak anılarla döndü.

Bu arada; Geleneksel okçularımızı unutmadık, yarın geniş bir şekilde kendilerinin festivale nasıl bir renk kattıkları hakkında yazımız olacaktır.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın